Adres: Płowiecka 65, 04-501 Warszawa   Telefon: 500 822 113

Jesteś tutaj: Diagnostyka

Diagnostyka

 • Test akumulatora - 25
 • Ustawienie zbieżności - 79
 • Ustawienie świateł - 35
 • Diagnostyka komputerowa - 80
 • Kasowanie inspekcji olejowej - 40

Test akumulatora

JUŻ DZIŚ SPRAWDŹ STAN SWOJEGO AKUMULATORA UMÓW SIĘ Z DR. MECHANIK tel. 500 822 113

KIEDY NALEŻY WYMIENIĆ AKUMULATOR?

Kiedy pomimo ładowania akumulatora, ten już po kilku dniach pracy odmawia posłuszeństwa. W takim wypadku mogło faktycznie dojść do utraty pojemności elektrycznej, opadu masy czynnej, zwarcia, zasiarczanie bądź uszkodzenia mechanicznego. Jeśli w jakikolwiek sposób obudowa baterii uległa uszkodzeniu, akumulator powinien zostać jak najszybciej wymieniony. To samo tyczy się sytuacji, gdy nagle odmawia on całkowitej współpracy.

JAK DBAĆ O AKUMULATOR?

Regularna diagnostyka akumulatora to jedna z metod dbania o jego stan. Warto trzymać się pewnych zasad dotyczących eksploatacji, które pozwolą utrzymać samochodową baterię w dobrej kondycji. Zaniedbane i zaśniedziałe bieguny oraz klemy mogą prowadzić do wahań napięcia. Szczególnie przed zimą warto sprawdzić akumulator w specjalistycznym punkcie. Nie chodzi tylko o prostą kontrolę napięcia miernikiem czy sprawdzenie gęstości elektrolitu. Najważniejszy będzie w tym przypadku pomiar wydajności naszej baterii pod obciążeniem. Dopiero on wykaże realną sprawność tego podzespołu.

link do usługi:
https://thomasmarkt.com/578-test-akumultora

Ustawienie zbieżności

CZY WIESZ, ŻE... odpowiednio ustawiona geometria kół znacznie przedłuża życie opon, jak również elementów układu kierowniczego oraz zawieszenia? Poza tym wpływa również na mniejsze zużycie paliwa (mniejsze opory).

Kiedy trzeba ustawić geometrię kół w samochodzie?

Specjaliści zalecają, aby w każdym aucie dokonywać kontroli geometrii kół raz na rok. Najlepiej korygować geometrię kół po zimie. To właśnie w czasie tej pory roku samochód jest najczęściej narażony na wjazd w dziurę w nawierzchni, ukrytą pod warstwą lodu albo śniegu.

Dlaczego geometria kół ulega zmianie?

Zmienia się ona w trakcie użytkowania auta z powodu zużycia elementów zawieszenia, na skutek wjechania w większą dziurę, po kolizji i wypadku, jak również po ingerencji w układ zawieszenia i kierowniczy, polegającej na montażu nowych elementów lub zamontowaniu nowych opon. Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku poważnych uszkodzeń, odniesionych w czasie wypadku, przywrócenie właściwej geometrii może być niemożliwe. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy doszło do poważnego skrzywienia
podwozia, albo gdy samochód został uderzony w koło.

Co dzieje się w samochodzie, który ma niewłaściwie ustawioną geometrię kół?

 • Auto nie zachowuje odpowiedniego toru podczas jazdy na wprost i ściąga w jedną ze stron, wymagając częstych korekt kierownicą.
 • Dochodzi do przyspieszonego i nierównomiernego zużycia bieżnika opon (tzw. przycinanie). Powoduje to znaczne skrócenie czasu eksploatacji opon – nawet o połowę.
 • Przyspieszone zużycie elementów zawieszenia
 • Przyspieszone zużycie elementów układu kierowniczego
 • Zwiększone spalanie, na skutek dodatkowych oporów w czasie jazdy.
 • Niski komfort prowadzenia, wymagający od kierowcy ciągłych korekt toru, co męczy i zmniejsza bezpieczeństwo jazdy.

W CELU PRAWIDŁOWEGO USTAWIENIA GEOMETRII KÓŁ W TWOIM AUCIE ZAPRASZAMY DO DR.MECHANIK

ZAPRASZAMY!!!

DR MECHANIK - 20 LAT DOŚWIADCZENIA
UL. Płowiecka 65
TEL. 500 822 113

Ustawienie świateł

SKUTKI NIEPRAWIDŁOWEGO USTAWIENIA ŚWIATEŁ!!!

Prawidłowe ustawienie reflektorów jest ważnym, lecz często niedocenianym kryterium bezpieczeństwa. Zbyt niskie ustawienie reflektorów pogarsza widoczność w ciemności. Zbyt wysokie ustawienie powoduje oślepianie innych uczestników ruchu i pogorszenie im widoczności.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Przed rozpoczęciem badania należy przestawić przełącznik manualnej regulacji na pozycję zerową. Samochód musi być nieobciążony i stać na równiej powierzchni. Kolejnym krokiem jest odczytanie kąta przewyższenia, czyli różnicy między maksymalną a minimalną wysokością
świecenia świateł. Przeważnie jest ona zapisana na wewnętrznej albo górnej części obudowy reflektora. Ta informacja jest niezbędna do
poprawnego ustawienia spektrofotometru.

Teraz pozostaje tylko włączenie świateł i sprawdzenie na skali widocznej przez wizjer w urządzeniu pomiarowym, czy reflektor świeci na
odpowiedniej wysokości. Wiele samochodów ma zintegrowane światła mijania i drogowe. W związku z tym ustawień dokonuje się dla obu wariantów.

W CELU PRAWIDŁOWEGO USTAWIENIA REFLEKTORÓW W TWOIM AUCIE ZAPRASZAMY DO DR.MECHANIK

Diagnostyka komputerowa

JEŻELI CHCESZ SPRAWDZIĆ W JAKIEJ KONDYCJI ZNAJDUJE SIĘ AKTUALNIE TWOJE AUTO ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ Z DR. MECHANIK 500 822 113

CZYM JEST DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA?

Samochodowa diagnostyka komputerowa to czynność polegająca na podłączeniu specjalnego komputera diagnostycznego (zwanego również testerem diagnostycznym) do komputera pokładowego samochodu. Usługa ta pozwala dowiedzieć się, w jakiej kondycji aktualnie znajduje się samochód, czy parametry odbiegają od pożądanych, czy i gdzie dokładnie występują usterki oraz jakie są ich przyczyny, by następnie sprawnie je usunąć.

CO POZWALA SPRAWDZIĆ DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA?

Podłączenie samochodu do komputera diagnostycznego pozwala: rozpoznać kody usterek różnych elementów (m.in. system bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG, EPC, immobilizer, układ paliwowy, sterownik silnika), kontrolować parametry samochodu w trakcie jazdy (silnik, ciśnienie doładowania, temperatura, przepływomierz, czasy wtrysków, wskaźniki), * na rynku obecne są także urządzenia diagnostyczne, umożliwiające zarzadzanie na przykład automatycznymi skrzyniami biegów oraz systemami klimatyzacji.

ZALETY DIAGNOSTYKI KOMPUTEROWEJ

Niewątpliwą zaletą samochodowej diagnostyki komputerowej jest możliwość szybkiego rozpoznania stanu technicznego poszczególnych układów i zespołów w samochodzie bez konieczności demontażu i naruszania jakichkolwiek jego elementów. Tutaj wystarczy tylko aparatura techniczno-pomiarowa w postaci komputera diagnostycznego. Wystarczy odpowiednie podłączenie, by nastąpiła wymiana danych umożliwiająca porównanie wartości parametrów stanu obecnego samochodu z wartościami parametrów określonymi przez jego producenta.

W CELU SPRAWDZENIA KONDYCJI TWOJEGO AUTA UMÓW SIĘ JUŻ DZIŚ NA WIZYTĘ DO DR.MECHANIK. TU WYKONAMY PROFESJONALNĄ DIAGNOSTYKĘ KOMPUTEROWĄ.

Kasowanie inspekcji olejowej

Inspekcje informują nas o zbliżającym się terminie wymiany oleju lub wykonania dużego przeglądu. Jeśli samodzielnie wymienimy olej, możemy również w prosty sposób wyzerować zalecenia serwisowe komputera.

Tzw. inspekcja to komunikat wyświetlany najczęściej w obrębie wskaźników auta w postaci symbolu klucza lub zwrotów "oil service", "service" czy "inspection". W każdym przypadku samochód w ten sposób przypomina kierowcy o konieczności przeprowadzenia czynności serwisowych, takich jak przegląd okresowy lub wymiana oleju.

Kiedy się zapala?

Częstotliwość wyświetlania komunikatów zwykle pokrywa się z zalecanymi okresami między wymianą oleju i zaprogramowana jest przez producenta auta. "Inspekcja" wyświetlana jest przy konkretnym przebiegu (np. co 15 tys. km) lub po upływie pewnego czasu (np. co rok).

JAK SKASOWAĆ KOMUNIKAT?

Komunikaty kasuje się za pomocą przycisków umieszczonych w obrębie wskaźników auta. W zależności od modelu należy je wciskać lub obracać w odpowiednim momencie

Kasowanie po przeglądzie

We wszystkich przypadkach, aby system powiadomień spełniał swoją rolę, po przeprowadzeniu odpowiednich czynności serwisowych komunikat należy skasować. W wielu autach skasowanie takiego komunikatu wymaga podłączenia komputera diagnostycznego.

Operacja związana jest zwykle z przeprowadzeniem kilku czynności w odpowiednim czasie i kolejności (np. przekręcenia kluczyka czy wciśnięcia odpowiednich przycisków). Jednak pomyłka nie ma negatywnego wpływu na samochód, a czynność po prostu należy powtórzyć. Uwaga! Ręczne skasowanie inspekcji wyłącza tryb zmiennych okresów międzyprzeglądowych (Long Life) i wprowadza auto w tryb stałych przeglądów. Osoby chcące zachować tryb Long Life powinny kasować komunikaty serwisowe za pomocą komputera diagnostycznego.

W CELU PRAWIDŁOWEGO SKASOWANIA INSPEKCJI OLEJOWEJ W TWOIM AUCIE
ZAPRASZAMY DO DR.MECHANIK

ZAPRASZAMY!!!

DR MECHANIK - 20 LAT DOŚWIADCZENIA
ul. Płowiecka 65
tel. 500 822 113